Zur Startseite

MRP Planner (Betty Ice)

Anzeigen-ID:
R-85648
Kategorie:
Supply Chain
Ort:
Suceava, RO
Veröffentlichungsdatum:
04/30/2024
Ich möchte mich bewerben

Responsabilitati:

  • Asigura continuitatea in procesul de aprovizionare cu materii prime pentru Fabrica Betty Ice

  • Lucreaza indeaproape cu entitatile din grupul Unilever cat si cu departamentele fabricii

  • Tine legatura cu furnizorii in vederea realizarii comenzilor de aprovizionare, monitorizeaza statusul acestora pana la livrare utilizand SAP

  • Verifica statusul comenzilor aflate in curs de derulare, intervine si intermediaza urgentarea unor livrari prioritare si actualizeaza termenele de livrare

  • Verifica existenta documentelor de livrare de la furnizori precum si a documentelor solicitate de autoritatile romane

  • Monitorizeaza in SAP situatia termenelor  de valabilitate a materiilor prime si raporteaza write off-urile

  • Este persoana de contact cu furnizorii privind rezolvarea incidentelor de calitate aparute in timpul livrarii materiilor prime

  • Participa activ alaturi de echipa in rezolvarea unor situatii privind: schimbari de artwork, materiale, armonizari  pentru reglementarea stocurilor si reducerea costurilor

  • Realizeaza diverse raportari, utilizand Excel

Cerințe:

  • Studii superioare

  • Cunostinte dе limba engleza la nivel mediu spre avansat

  • Abilitati de operare pe calculator (pachetul Office nivel avansat si alte programe)

  • Reprezinta un avantaj experienta in lucrul in sistemele SAP, DCWI

  • Bune abilitati dе comunicare

  • Atentie la detalii si flexibilitate.

Oferim:

  • Oportunitate de dezvoltare a carierei intr-un mediu de lucru multinational si profesionist

  • Pachet salarial motivant

  • Stabilitate

  • Instruire specifica si oportunitati de invatare.

Vielfalt ist Teil unserer Kultur!

Wir arbeiten stets daran, dass Du Dich bei uns respektiert und sicher fühlst und jeden Tag Dein authentisches Selbst einbringen kannst - unabhängig von Geschlecht, Alter, Herkunft, körperlicher Einschränkungen oder sexueller Orientierung.

Wir sind für Dich da, wenn Du aufgrund körperlicher Einschränkungen Unterstützung während des Bewerbungsprozesses brauchst.

Bewerbungsfotos sind bei uns nicht erforderlich.

Connecte dich mit uns

Wir freuen uns, wenn du dich mit uns über unsere Social Media Kanäle connectest.

Kontakt

Du suchst den passenden Kontakt bei uns im Unternehmen? Hier wirst du fündig.

Kontakt